YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

W 2014 roku Gmina Radzionków wszczęła procedurę wyjaśniającą sposób korzystania przez Powiat Tarnogórski z nieruchomości przy ulicy Knosały 113, czyli budynku i otoczenia byłego Zespołu Szkół Techniczno-Humanistycznych, tzw. Tagoru. Kilka dni temu Burmistrz Miasta Radzionków Gabriel Tobor złożył w obecności notariusza oświadczenie odwołujące darowiznę z 2003 roku i wzywające Zarząd Powiatu Tarnogórskiego do zwrotu nieruchomości.

Przypomnijmy, że nieruchomość zabudowana przy ul. Knosały 113, należąca do Gminy Radzionków została przekazana umową darowizny Starostwu Powiatowemu w Tarnowskich Górach, w dniu 26 lutego 2003 roku. Zgodnie z § 4 aktu notarialnego, nieruchomość darowana została Powiatowi Tarnogórskiemu z przeznaczeniem na realizację zadań publicznych związanych z prowadzeniem szkół publicznych należących do Powiatu. Po tym gdy mieszczący się w budynku, Zespół Szkół Techniczno-Humanistycznych przestał działać, stało się oczywiste, że Powiat Tarnogórski nie wykorzystuje przedmiotu darowizny w sposób określony w akcie notarialnym. Zresztą, okoliczności tej nie zaprzeczają również władze Powiatu Tarnogórskiego.
Obecnie, jak wynika z informacji ze Starostwa Powiatowego, w budynku mieści się Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, filia Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz część Wieloprofilowego Zespół Szkół.
Wobec powyższego 7 lipca 2016 roku Burmistrz Miasta Radzionków złożył w obecności notariusza oświadczenie odwołujące darowiznę z 2003 roku i wzywające Zarząd Powiatu Tarnogórskiego do zwrotu nieruchomości.
W przypadku zwrotu nieruchomości Gminie Radzionków, planowane jest przeznaczenie budynku byłego ZSTH na funkcje edukacyjne dla mieszkańców Radzionkowa.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl