YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Osobliwości Świata Fizyki 

20.09.2016 roku uczniowie gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia,  po raz kolejny, w wykładach i pokazach z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”, które corocznie organizuje Pracownia Dydaktyki Fizyki  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Program wykładów obejmował następującą tematykę :
1. a) „Siły wszechświata” - uczniowie poznali różne typy oddziaływań, zgodnie z współczesną wiedzą,
2. b) „Zasady zachowania w mechanice” - poprzez analizę licznych eksperymentów uczniowie formułowali zasady zachowania energii, pędu i momentu pędu,
3. c) „W równowadze” - uczniowie poznali stosowali w praktyce zasady konstrukcji różnych budowli, np. projektowania mostów.
Organizatorzy i tym razem zachwycili ogromną wiedzą, podaną w bardzo przyjazny i przystępny sposób, pomysłowością w doborze eksperymentów oraz swoim wielkim zaangażowaniem w przekazywaniu trudnych treści z fizyki.
                                                   

Sprzątanie Świata 

26 września 2016 roku młodzież Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie wzięła udział w Międzynarodowej Akcji "Sprzątania Świata".
Ruch propagujący ograniczenie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling oraz ogólnie pojętą ochronę środowiska w tym roku zaangażował uczniów klas III. Akcja odbyła się pod patronatem Urzędu Miejskiego w Radzionkowie.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem starali się uporządkować tereny zielone przy ulicy Brzechwy. Przyświecało im hasło "Sprzątanie Świata - Polska - razem możemy więcej. Nad realizacją szkolnej akcji czuwały nauczycielki: mgr Katarzyna Markusik oraz mgr Janina Heczko - Sapota.

Dzień Pierwszoklasisty 2016 w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka

27 września 2016 roku był szczególny w życiu Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, ponieważ uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej. Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły pierwszoklasiści przystąpili do ceremoniału ślubowania. Prowadzeni przez swoich starszych kolegów z Prezydium Rady Młodzieży, złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.Dyrektor, mgr Marek Napieraj w swoim wystąpieniu powołał się na etos Patrona, Ojca Ludwika Wrodarczyka i wartości, które przyświecają społeczności szkolnej w procesie dorastania i poznawania świata.
Drugim etapem obchodów Dnia Pierwszoklasisty były integracyjne gry i zabawy oraz prezentacje poszczególnych zespołów klasowych, przygotowane przez najmłodszych pod kierunkiem wychowawców klas.
Spotkanie to przebiegało w pogodnej atmosferze i mimo rywalizacji klas przyniosło uczestnikom jak i organizatorom wiele radości i satysfakcji. Rywalizacja zakończyła się sukcesem klasy I d oraz pozostałych klas, które - dzięki ogromnemu zaangażowaniu - zdobyły równorzędne, drugie miejsca.
Rada Młodzieży przygotowała uczestnikom dyplomy oraz słodkie niespodzianki.
Na zakończenie spotkania uczniowie usłyszeli słowa z-cy dyr. Weroniki Sitarz, na które czekali cały dzień:  "Od tej pory jesteście pełnoprawnymi członkami społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie".
Oczywiście ukoronowaniem Dnia Pierwszoklasisty było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Wtorkowe uroczystości mogły być również zrealizowane dzięki uczestnictwu naszej szkoły w Ogólnopolskim Programie"Bezpieczna+” - Zadanie współfinansowane z budżetu państwa w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach.

Dziękujemy Prezydium Rady Młodzieży i jej opiekunce, mgr Barbarze Skiba, Radzie Rodziców oraz wychowawcom klas pierwszych za przygotowanie i realizację Dnia Pierwszoklasisty. Zapraszamy do Galerii zdjęć na naszej stronie www.gimnazjum.radzionkow.pl oraz na stronie facebookowej naszej szkoły.
zastępca dyrektora, mgr Weronika Sitarz

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl