YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

wakacje

Uroczystą akademią i powitaniem pierwszaków rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Przed nami nowe zadania, konkursy, wycieczki, imprezy. Już rozpoczęliśmy realizację programu„Bezpieczna+”, który jest zatwierdzony przez Radę Ministrów na lata 2015-2018. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Program przewiduje działania dotyczące m. in.: podniesienia poziomu kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia, które w niej występują. 

Zaplanowaliśmy kilka działań, które sukcesywnie będziemy realizować. Pierwszy etap za nami- uczniowie klas IV wykonali pod okiem wychowawców plakaty o naszym mieście, które zostaną zamieszczone w przygotowywanym folderze.
Nasza szkoła wzięła również udział w akcji „Narodowe czytanie”. Zgromadzona w auli publiczność w wielkim skupieniu wysłuchała fragmentów powieści „Quo vadis”, w wykonaniu p. Ilony Czerneckiej oraz uczennic klasy 5 b: Roksany Żydek, Alicji Ungier i Patrycji Małolepszy. Nad całością czuwali p. U. Kałuska i p. K. Nocoń. Natomiast nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa, które zostały przeprowadzone przez pracowników Straży Miejskiej. Kolejna akcja, w którą uczniowie Jedynki pod czujnym okiem p. E. Żurakowskiej chętnie się zaangażowali. to „Sprzątanie świata”. Akcja ta jest dobrą okazją, by uświadomić młodemu pokoleniu, jak ważna jest dbałość o nasze środowisko. Z kolei Szkolny Klub Wolontaryjny pod kierunkiem p. K. Karwat oraz p. M. Żurawskiej postanowił zachęcić naszych uczniów do wzięcia udziału w akcji „Kup Pan Szczotkę’’. Jest to akcja prowadzona przez Fundację Pomocy Humanitarnej. Do końca października zbieramy w szkole w specjalnie oznakowanych pojemnikach nowe szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną wysłane do Tanzanii, Kamerunu, RPA i Republiki Środkowej Afryki. Kolejna akcja, przeprowadzona w naszej szkole pod kierunkiem pań matematyczek, to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mogli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia. Wszyscy „przepytani” spisali się na medal.
Prężnie działa nasza świetlica. Uczniowie zapisani do świetlicy na pewno nie mają powodów do nudy. Oprócz zajęć plastycznych, muzycznych, judo, j.angielskiego dla dzieci - mamy także inne propozycje. Zorganizowano zebranie dla rodziców dzieci zapisanych do świetlicy, by wspólnie omówić planowane działania oraz zapoznać rodziców z programem świetlicy oraz aby uświadomić wszystkim, że świetlica to integralna część szkoły i nie jest „przechowalnią”, ale miejscem, gdzie można ciekawie spędzić czas.
We wrześniu miało miejsce„Świetlicowe rolkowanie” z programem Trzymaj Formę. „Świetliczaki” wraz z rodzicami próbowali swoich sił w jeździe na rolkach w parku w Świerklańcu. Zorganizowano także podchody na Księżej Górze. Dla wielu z nich była to zabawa, której wcześniej nie znały. W związku z obchodami „Dnia zdrowia jamy ustnej” „Świetliczaki” gościły stomatologa oraz zorganizowano konkurs plastyczny „Jak dbam o zdrowie jamy ustnej”. Dzieci ze świetlicy uczestniczyły także w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – wysprzątały plac zabaw obok przedszkola Pod Topolą. Przed nimi jeszcze wiele atrakcji - już w październiku chrzest Świetliczaka, spotkania z książką, zajęcia z origami, konkursy, a także poranne zajęcia o zdrowym odżywianiu Świetlicowego Klubu Śniadanie Daje Moc.
Mimo że dopiero miesiąc nauki, już wiele klas uczestniczyło w ciekawych wycieczkach: klasy II c i III d odwiedziły Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, klasy V a i b uczestniczyły w wycieczce do Krakowa, klasy II a i II b były na ranczo w Proboszczowicach, klasa II c brała udział w zajęciach „Zielony surwiwal” na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego, a klasa IV b gościła w Ojcowie.
Od 6 października chętni uczniowie będą brali udział w cotygodniowych wyjazdach na basen do Tarnowskich Gór. Organizatorem wyjazdów jest p. D. Miś.
Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice za wspieranie naszych działań i za owocną współpracę. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie dużo miłych niespodzianek. Wszystkich zapraszamy do zaglądania na stronę internetową naszej szkoły oraz regularnego logowania się w systemie elektronicznym, czyli w e-dzienniku. Znajdziecie tam Państwo najważniejsze informacje dotyczące życia „Jedynki”.


Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl