YBFB Instagram - logoBIP

 neirychomości       dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Turniej szachowy

Turniej odbył się 18 kwietnia w Centrum Kultury „Karolinka”, a organizatorem było nowo powstałe Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych - Pionek Radzionków.

Zwycięzcy

Zwycięzcą pierwszego turnieju z Cyklu XIV Grand Prix Radzionkowa w szachach został Jakub Lizak, który zdobył 6½ pkt. z 7, kolejne miejsca zajęli Tomasz Ociepka - 6 pkt., Damian Brożyna - 5½ pkt. oraz grupa w kolejności z 4½ i 5 pkt.: Piotr Chmiel, Jarosław Pietruch i Mateusz Płonka.

Tegoroczna edycja

W tegorocznej edycji zastosowano podział zawodników na dwa odrębne turnieje: do 16 lat i powyżej 16 lat aby umożliwić rywalizacje na miarę swojego poziomu gry szachistów. W zawodach seniorów dominowali zawodnicy z dużym doświadczeniem i już dużymi osiągnięciami. W tej grupie zagrało 25 szachistów reprezentujących różne kluby i sekcje.

W grupie do 16 lat zagrało 27 zawodników, a ponieważ zagrały nawet 7-latki, stąd pomysł aby zrobić grupy wiekowe do 10 i 16 lat.

Tempo narzucone przez lidera okazało się dość mocne, aby ktokolwiek mógł mu zagrozić. Praktycznie kontrolował on cały przebieg nie ponosząc porażki (+6, =1). Jakub na co dzień trenuje w AZS Politechnika Śląska w Gliwicach i na naszych turniejach gra od 9 lat.

Niespodzianki

W pojedynczych partiach zanotowano kilka niespodzianek. Najmłodsi walczyli za to bezkompromisowo i remisów w partiach prawie nie było. Zanotowano start najmłodszej zawodniczki, 5-letniej Weroniki Chmiel.

Uczestnicy zawodów

W zawodach uczestniczyło aż 52 zawodników, w grupach młodzieżowych wystartowało 27 zawodników, rozegrano 7 rund z czasem 15 minut dla każdego zawodnika. Frekwencja jak i poziom turnieju należy uznać za wysoki, choć kilku zawodników z czołówki tym razem nie przyjechało bo w tym czasie odbywały się mecze ligi szachowej.

Znani zawodnicy potwierdzają, że nie jest łatwo zdobyć punkty w tym turnieju, a zawodników z klasą mistrzowską pojawia się na turnieju coraz więcej.

Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter.com.

W grupie open :

1. Jakub Lizak - 6½ pkt.
2. Tomasz Ociepka - 6 pkt.
3. Damian Brożyna - 5½ pkt.

W grupie młodzieżowej do 16 lat:
1. Kamil Pytlarz - 6 pkt.
2. Szymon Turczyn - 5½ pkt.
3. Igor Solny - 5½ pkt.

W grupie młodzieży do 10 lat:
1. Alicja Białek - 5 pkt.
2. Michał Pytlarz - 5 pkt.
3. Anna Tim - 4 pkt.

Turniej odbył się 18 kwietnia w Centrum Kultury „Karolinka”, a organizatorem było nowo powstałe Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych -Pionek Radzionków.

Zawody prowadzili i sędziowali Rudolf Sobczyk oraz Wojciech Hajda, a turniej przebiegał w miłej, wysoce zdyscyplinowanej i przyjacielskiej atmosferze.

Cały cykl XIV Grand Prix Radzionkowa składa się z 4 turniejów. Kolejne odbędą się 6 czerwca, 19 września i 7 listopada, a zwycięzcy to szachiści, którzy w czterech turniejach zgromadzą najwięcej punków.

Kolejny turniej XIV GP Radzionkowa już 6 czerwca o godz. 9:30 w Centrum Kultury „Karolinka”. Wcześniej jednak, bo 14 maja o godz. 10:00, odbędzie się Finał turnieju ligi szkolnej w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych - Pionek Radzionkówzaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w każdy wtorek o godz. 15:30 i piątek o godz. 14:00. Spotkania odbywają się w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. św. Wojciecha 15, Radzionków.

Rudolf Sobczyk

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl